aktualności

Audycja do spektaklu ulicznego

Grupa Wokół Centrum zaprasza doświadczonych tancerzy (mężczyzn) w wieku powyżej 20-stu lat na audycję do spektaklu ulicznego "Ex libris" w choreografii Agaty Moląg, którego premiera odbędzie się podczas festiwalu ulicznego w Krakowie w dniach 6-9 lipca 2017.

Spektakl bazuje na technice tańca współczesnego i fizycznego, ale mile widziane będzie doświadczenie z obszarów street dance’owych, hip-hopowych, a także umiejętności gimnastyczne oraz akrobatyczne. Wymagana pełna dyspozycyjność w terminach 1-9 lipca oraz dyspozycyjność do prób w terminie 15 maja - 30 czerwca (według ustalonego harmonogramu, łącznie ok. 3 tygodnie pracy).

UWAGA: próby do spektaklu oraz wystawienia spektaklu są płatne!

Miejsce audycji: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków, sala 4C
data audycji: 21 kwietnia 2017
godzina: 15.00-18.00

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres kcc@nck.krakow.pl (tytuł maila: audycja Ex libris)

GRUPA WOKÓŁ CENTRUM

To kolektyw artystyczny, działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego, którego trzon stanowią tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Kolektyw produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne we współpracy z artystami z Polski i zagranicy, sprawuje opiekę nad wydarzeniami realizowanymi przez Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego.

Idea powstania grupy wyrosła z głębokiej potrzeby eksperymentu, eksploracji, inspiracji oraz z zamiłowania do różnorodności w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku. Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem. Pierwszą deklaracją artystyczną była premiera spektaklu „Makia” w wykonaniu Marty Wołowiec i Moniki Świecy w choreografii Agaty Moląg. Obecnie w repertuarze Grupy znajduje się również spektakl „Płaczki”, który prezentowany jest w wersji studyjnej oraz ulicznej.

AGATA MOLĄG

Absolwentka Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła Społeczną Szkołę Baletową w Krakowie otrzymując Dyplom Tancerza-Choreografa. Od 2007 do 2015 roku tancerka w stałym składzie Krakowskiego Teatru Tańca, z którym zrealizowała 14 premier, w tym jeden spektakl solowy "Blondi. Próba" oraz wiele projektów (m.in.: "Kolektyw" improwizacyjny z Konradem Szymańskim i międzynarodowym zespołem muzyków Atos, "Operacja Opera, pierwszy polsko-norweski kabaret jazzowy" realizowany w Operze Krakowskiej i Operze Królewskiej w Oslo).

Współtworzyła i koordynowała wiele wydarzeń artystycznych i inicjatyw tanecznych.

Uczy tańca dzieci, młodzież i dorosłych. Działa edukacyjnie i kreuje przestrzeń ruchową w Młynie Zabierzów pod Krakowem.

Obecnie jest kierownikiem Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury, w którym pracuje koncepcyjnie, organizacyjnie, działa twórczo i uczy. Współtworzy działający tam kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum dla których stworzyła dwa spektakle "Makia" oraz "Płaczki".

fot. Katarzyna Machniewicz

<
Maj 2017
>
pn
wt
śr
cz
pt
so
nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
<
Dzisiaj
>


Email Marketing by FreshMail