aktualności

Płaczki w Teatrze Studio w Warszawie

Serdecznie zapraszamy do warszawskiego Teatru Studio na prezentację spektaklu "Płaczki", która odbędzie się 23 maja o godzinie 19:30 w ramach programu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 "Płaczki", Grupa Wokół Centrum

tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
koncepcja i choreografia: Agata Moląg
 
Beksa.
Płacze-nie-becze!
Że aż tchu brak.
Takie życie.
Taki zawód.
Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.
Czasem ból jest zbyt silny.
Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.
Rycz!
I daj żyć innym.
Profesjonalnie. Na pokaz.
Lament. Histeria. Szloch.
Że och!
 
Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.

TRAILER:

https://vimeo.com/187977209

RECENZJE:

https://pieonthecherry.wordpress.com/2016/03/21/review-around-centre-groups-mourners/ autor: Liliana Guevara Opińska

http://teatrdlawas.pl/artykuly/873-placzki-smieszki autor: Judyta Pogonowicz

http://www.teatralia.com.pl/nie-rycz-mala-nie-rycz-placzki/ autor: Aleksandra Spilkowska

http://taniecpolska.pl/krytyka/349 autor: Alicja Müller

 

GRUPA WOKÓŁ CENTRUM

Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny, działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego, którego trzon stanowią tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Kolektyw produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne we współpracy z artystami z Polski i zagranicy, sprawuje opiekę nad wydarzeniami realizowanymi przez Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego.

Idea powstania grupy wyrosła z głębokiej potrzeby eksperymentu, eksploracji, inspiracji oraz z zamiłowania do różnorodności w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku.

Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem.

Pierwszą deklaracją artystyczną była premiera spektaklu „Makia” w wykonaniu Marty Wołowiec i Moniki Świecy w choreografii Agaty Moląg. Obecnie w repertuarze Grupy znajduje się również spektakl „Płaczki”, który prezentowany jest w wersji studyjnej oraz ulicznej.

więcej informacji: TUTAJ

fot. Klaudyna Schubert

<
Maj 2017
>
pn
wt
śr
cz
pt
so
nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
<
Dzisiaj
>


Email Marketing by FreshMail