aktualności

Wieczór teatru tańca: „Makia” i „Plażing”

Serdecznie zapraszamy na wieczór teatru tańca, w ramach którego zostaną zaprezentowane dwa spektakle grup działających przy Krakowskim Centrum Choreograficznym. Na scenie wystąpią tancerki Pracowni PRO ze spektaklem premierowym „Plażing” oraz Grupa Wokół Centrum w choreografii „Makia”.

1 czerwca 2017 godz. 19:00 Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego

Bilety: 15 zł

Rezerwacje:

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

PLAŻING / PRACOWNIA PRO premiera!

tańczą: Aleksandra Bialik, Agata Dulęba, Agata Jelonek, Małgorzata Liśkiewicz, Justyna Wójcik
koncepcja: Agata Moląg
długość spektaklu: 20 minut

Pracownia PRO to stała grupa tańca współczesnego działająca w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury. Tancerze PRO rozwijają swoje umiejętności techniczne, spotykając się cztery razy w tygodniu na lekcjach techniki tańca współczesnego, tańca klasycznego oraz dziedzin pokrewnych. Założeniem grupy jest intensywny i regularny trening, prowadzący do wszechstronnego rozwoju tanecznego. Opiekę merytoryczną nad Pracownią PRO sprawuje Grupa Wokół Centrum, artystyczny trzon KCC. W ramach regularnych lekcji i prób, grupa tworzy również własny repertuar, który powstaje pod okiem tancerek Grupy Wokół Centrum. Pierwszą realizacją był spektakl “Szansa szansa” w choreografii Moniki Świecy i Marty Wołowiec.  

MAKIA / GRUPA WOKÓŁ CENTRUM

tańczą: Monika Świeca, Marta Wołowiec
koncepcja i choreografia: Agata Moląg
premiera: 3 maja 2015 w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER
długość spektaklu: 40 minut

Makia – element hawajskiej metody medytacji huny, odnoszącej się do specyficznie pojmowanego skupienia jako umiejętności kierowania energią i posyłania jej tam, gdzie chcemy.

Dla nas interesujące stają się nie tyle zasady same w sobie, ale analogie jakie można odnaleźć i użyć do pracy z tancerzem na płaszczyźnie różnych aspektów obecności scenicznej, koncentracji i połączenia ciała i umysłu, intencji i ruchu, i wreszcie relacji performer- widz.
Energia podąża za uwagą, Uwaga podąża za energią.
To, na czym się skupiamy rozwija się.
Ogniskując świadomość na jakiejś rzeczy powodujemy ruch energii.
Tworząc myślokształt nadajemy mu energię.
Percepcja jest ściśle związana z bodźcami zmysłowymi.
Ciało podąża za koncentracją.
Możemy świadomie obserwować swoją uwagę.
To, na czym skupia się umysł, staje się rzeczywistością. 

Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny, działający w ramach Nowohuckiego Centrum Kultury - Krakowskiego Centrum Choreograficznego, którego trzon stanowią tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Grupa, w zależności od projektu, zaprasza również do współpracy twórców innych dziedzin sztuki, wierząc, że wymiana inicjuje kreatywny rozwój, a poznawanie tego co odmienne, pozwala na stopniowe klarowanie się własnego języka scenicznego wyrazu. “Czerpiemy z tego, co prywatne, niesceniczne, parateatralne. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem”. Kolektyw sprawuje opiekę nad wydarzeniami i obszarem działań edukacyjnych w Krakowskim Centrum Choreograficznym, produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne, nawiązuje kontakty i poszukuje zagranicznych partnerów.

fot. Katarzyna Machniewicz

<
Maj 2017
>
pn
wt
śr
cz
pt
so
nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
<
Dzisiaj
>


Email Marketing by FreshMail