Mały Teatr Ruchu
Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu
scena tańca dla najmłodszych
grupa 4-5 lat poniedziałki i czwartki 16:00-16:45
grupa 6-9 lat poniedziałki i czwartki 17:00-18:00
grupa 10-12 lat poniedziałki i czwartki 18:15-19:15
Nowohuckie Centrum Kultury, STUDIO KCC
 
Mały Teatr Ruchu to innowacyjna propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-12 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.
 
Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.
 
Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują - jednym słowem - świetnie się bawią!

Dzieci pracują w stałych grupach (4-5, 6-9 oraz 10-12 lat), regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z opiekunem pokaz sceniczny.

miesięczny karnet za zajęcia: 100 zł
promocja semestralna: 1 semestr za 450 zł
start: 5 września
Lekcje prowadzone są przez Annę Chmiel-Kowalską.

ZOBACZ FILM:
https://www.youtube.com/watch?v=zR2LImRS_Y0
https://www.youtube.com/watch?v=9f5xSl-4S5Y

zapisy: kcc@nck.krakow.pl / +48 12 644 02 66 wew. 20
fot. K. Machniewicz